ikona Google firma
ikona dostępu do konta firmy Jarek Michalak budowa i pozycjonowanie stron na pinterest

kontakt@jarek-michalak.pl

ikona poczty
ikona telefonu
ikona dostępu do konta firmy Jarek Michalak budowa i pozycjonowanie stron na tik toku
ikona dostępu do konta firmy Jarek Michalak budowa i pozycjonowanie stron na instagramie
ikona dostępu do konta firmy Jarek Michalak budowa i pozycjonowanie stron na facebooku
ikona dostępu do konta firmy Jarek Michalak budowa i pozycjonowanie stron na youtubie
Jarek Michalak - logo firmy

NOWA ODSŁONA FACEBOOKA - CZYLI DAWAJ KASE FRAJERZE.

21 lutego 2023

Facebook według najnowszych wiadomości staje się płatny. Na tę chwilę, właściciel tej platformy, Mark Zuckerberg postanowił wprowadzić drobne opłaty za użytkowanie facebooka. Mowa tu o opłacie miesięcznej, około 70 zł z. Będzie to dotyczyło tylko części opcji. Myślę jednak, że to dopiero początek. Poszedł tym samym drogą kolejnego geniusza pozyskiwania kasy, Elona Muska.

 

Za co będziemy musieli zapłacić w ramach platformy facebooka?

 

W facebooku zapłacimy za niebieski znaczek.

 

Jedną z płatnych opcji będzie więc niebieski znaczek w profilu. Ma on potwierdzać autentyczność profilu, poprzez zweryfikowanie dowodem osobistym. Dzięki temu dostaniemy szereg zabezpieczeń przed podszywaniem się.

 

Co myślę o płatności za facebooka?

 

Myślę, że będzie to jedna z pierwszych opcji nadużywanych przez facebooka. Każdy z nas stara zachowywać się bezpieczenie w sieci. OK. Przynajmniej niektórzy z nas. Ja staram się należeć do tej grupy użytkowników. Widziałem wiele razy konta znajomych przejęte przez kogoś innego. Każdy z nas otrzymywał wtedy dziwne wiadomości od takich "zhakowanych" osób. Więc sam pomysł, wydaje się w porządku. Ale... Znając pomysłowość facebooka, może się on sam przyczyniać do takich włamań. To jak np. ze szklarzem. Jak bym nie miał pracy, pójdę w nocy stłuc kilka okien. Popyt i podaż. Jeżeli ilość osób, chcących zapłacić za niebieski znaczek autentyczności profilu, nie będzie wystarczająca, co zrobi wtedy płatny facebook? Zrobi Ci drogi użytkowniku "delikatne" przejęcie konta, żebyś się mógł wystraszyć. To na pewno pomoże Ci podjąć "słuszną" decyzję. Co ciekawe, do potwierdzenia autentyczności konta Mark Zuckerberg poprosi Cię o kolejne dane osobowe. Tym samym przejmie nasze dane w postaci dowodów osobistych. Mam tu na myśli: dokładny adres meldunku, numer dowodu, ważność dowodu itd. Za wszystko Facebook każe sobie słono zapłacić.

 

Czy wprowadzenie płatności za facebooka będzie końcem tego medium?

 

Zapłacimy w facebooku za obsługę klienta.

 

Dzięki tej opcji będziemy mogli uzyskać szybszy kontakt z obsługą klienta. Kwestie blokady konta będą rozstrzygane jeszcze szybciej. No tak. Jest to zmora facebooka. Myślę, że Mark już dostatecznie długo uprzykrzał nam kontakt z obsługą. Chyba już uznał, że czas to również spieniężyć. Kwestia blokady zostanie rozstrzygnięta jeszcze szybciej? Myślicie, że mieliście dość często blokowane konto za swoje wpisy? Zobaczycie jak teraz szybko poznacie oddech moderatorów z facebooka. Mało tego. Gdybym był Markiem, wprowadziłbym swoje boty w grupy, gdzie prowadzą się zajadłe spory polityczne i ideologiczne. Dolałbym oliwy do ognia. Oczywiście algorytmy Facebooka rozszaleją się na potęgę. Będą nam podsyłać te artykuły, na które gniewnie będziemy reagować. Myślę tu o artykułach typu "clik bajt" (większość z nas kocha komentować taki artykuły za sam tytuł, nie czytając jego treści).

 

Facebook chce więcej kasy.

 

Jednym słowem: kasa, kasa, kasa. Pamiętacie ten napis sprzed wielu lat: facebook, był, jest i będzie bezpłatny. Czy jakoś tak. Postawmy teraz nacisk na słowo "był". Dla mnie nie ma to większego znaczenia. Ja bym nawet bardzo chciał, żeby wszystkie socjal media kazały sobie płacić 100 zł za użytkowanie miesięczne. Myślę, że tempo wyludnienia tych platform byłoby dość szybkie. Facebook był kiedyś nawet przyjemnym miejscem. Z czasem stał się kolejnym "zasyfionym" medium przez reklamy. Miejscem, gdzie straciliśmy dobre zdanie o znajomych. Miejscem, które wszystkich nas bardzo poróżniło. Miejsce, w którym zobaczyliśmy, kim jesteśmy naprawdę. Pamiętam, jak wyglądał internet, przed erą "gównianych" socjal mediów. Tworzyło się i rozwijało w nim wiele stron tworzonych przez pasjonatów. Teksty było naturalne. Nie pisało się z użyciem sztuczek behawioralnych i innych sztuczek z zakresu psychologii czy statystyki. Fora zrzeszały na swych stronach pasjonatów. Panował tam spokój i kultura wypowiedzi. Tęsknie do tamtego internetu. 

 

Płatny facebook - moja rada dla przedsiębiorców.

 

Zajmuję się projektowaniem i budową stron internetowych oraz pozycjonowaniem stron internetowych. Wydaje mi się, że wrócą powoli dobre czasy dla stron internetowych. Mam taką nadzieję, że jeszcze nie jest za późno. Własna strona internetowa firmy to element niemal niezależny. To jeden z kawałków Twojej firmy, o którym Ty decydujesz. Tylko Ty, nie moderator z facebooka czy Instagrama. Często spotykam się, z tym że jedyną stroną firmową jest strona facebooka. Co będzie, jak Cię Mark Zuckerberg odetnie od niej? Masz firmę, a nie masz strony www? Pomyśl o tym. 

 

Facebook karze sobie zapłacić

 

Facebook będzie płatny - rada dla użytkowników.

 

Nie wiem jak Wy, ale ja mam sporo zdjęć na stronie facebooka. Zdjęć pamiątkowych, które czasem człowiek zrobił gdzieś. Fajnie jest oglądać je po kilku latach, gdy Facebook nam o nich przypomnij. Skopiujcie je teraz. Zabezpieczcie. Zanim facebook upomnij się o nie finansowo. 

 

Czy wprowadzenie płatności za facebooka oznaczają jego upadek?

 

Tego nie wie nikt. Być może Mark to już sprawdził. Być może wie, że wprowadzana przez niego nowa wersja facebooka w postaci meta uniwersum zniszczy jego poprzednika. Być może widzi spadek zainteresowania samym facebookiem. Możliwe, że Mark postanowił spieniężyć to co jeszcze zostało z tego medium. Ja przynajmniej od dwóch lub trzech lat widzę powolny upadek tej strony. Jaka będzie przyszłość. Zobaczymy.

 

ps. pisząc ten tekst ww środku zdania pisałem słowo facebook "wielką literą". Niesamowite. Zastanawiam się, skąd mi się to wzięło. Poprawiłem. Pozdrawiam. Jarek Michalak.

Facebook płatny

ZADZWOŃ: 500 381 888

NAPISZ DO MNIE

korzystając z poniższego formularza:

Twój e-mail:

Treść zapytania:

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

DODAJ OPNIĘ O MNIE NA

G O O G L E

Nazwa firmy: Jarosław Michalak

Adres: Tarnowskiego 40/3,
99-300 Kutno

NIP: 7752009183

REGON: 100167820

Nr. konta bankowego ING: 
86 1050 1461 1000 0092 2611 6227
Email: kontakt@jarek-michalak.pl

Tel. 500-381-888

Wpis do CDEiG: zobacz

Jarek Michalak

Od wielu lat zajmuję się: budową stron internetowych, pozycjonowaniem stron internetowych SEO, prowadzeniem kampanii Google Ads, projektowaniem plakatów. Swoje usługi oferuję średnim i małym firmom.

DANE FIRMY: