ikona Google firma
ikona dostępu do konta firmy Jarek Michalak budowa i pozycjonowanie stron na pinterest

kontakt@jarek-michalak.pl

ikona poczty
ikona telefonu
ikona dostępu do konta firmy Jarek Michalak budowa i pozycjonowanie stron na tik toku
ikona dostępu do konta firmy Jarek Michalak budowa i pozycjonowanie stron na instagramie
ikona dostępu do konta firmy Jarek Michalak budowa i pozycjonowanie stron na facebooku
ikona dostępu do konta firmy Jarek Michalak budowa i pozycjonowanie stron na youtubie
Jarek Michalak - logo firmy

Strona internetowa za darmo?

05 lutego 2023

Wiele lat temu widziałem w Kutnie taką reklamę na słupie: NOWE OKNA PLASTIKOWE ZA DARMO (napisane dużymi literami). Były to czasy, kiedy właśnie takie produkty zaczęły się pokazywać na polskim i kutnowskim rynku. Tłum ludzi stał przy słupie. Mnie też skusiły te słowa. Podchodzę i czytam: "Nowe okna plastikowe za darmo (i pod spodem mniejszą czcionką), oczywiście nie istnieją ale najtańsze okna kupisz...". Pomyślałem sobie, genialna reklama. Oczywiście ludzie poczuli lekką irytację ale nazwa kutnowskiej firmy została w pamięci. 

 

Czasem zdarzają się klienci z Kutna lub powiatu kutnowskiego, którzy przychodzą do mnie i pytają o cenę zbudowania strony internetowej. Pada przykładowa cena zbudowania strony, np. 2000zł netto. Mówię o tym, że budowa zajmie tyle i tyle czasu, że w cenie jest darmowy serwer i domena na rok (wartość darmowego pakietu około 360zł). Klient marszczy brwi i mówi: "Drogo. Mnie kolega mojego syna powiedział, że weźmie za to 500zł, czyli prawie za darmo." Tak się kończy w wielu przypadkach. I co dalej. Często taki klient wraca do mnie po roku lub dwóch. Chce, żeby coś pozmieniać na stronie, bo źle się wyświetla na telefonach, nie wyświetla się w wynikach wyszukiwania. Klient chce coś dodać do strony ale Pan student nie odbiera telefonu lub go zbywa. 

 

Dlaczego strony internetowej nie da się zrobić za darmo lub za 500zł?


Nie wiem jak inni ale ja nie mogę sobie pozwolić na działalność charytatywną. Podobnie jak właściciel firm z Kutna, Żychlina czy Krośniewic muszę zarabiać, by utrzymać dom i swoją firmę. Podatki, ZUSy i wiele innych kosztów. Ja tu jestem i będę istniał dalej. Moi klienci dzwonią do mnie i mówią: Jarek trzeba zmienić to i to. Ustalamy co zmienić i ile zajmie to czasu. Drobne zmiany np. godziny otwarcia firmy i inne wykonuję zwyczajnie ZA DARMO. W pozostałych przypadkach muszę zarabiać, podobnie jak Twoja firma. Moje strony wyświetlają się poprawnie na wszystkich urządzeniach. Dbam o ich pozycjonowanie, jeżeli klient sobie tego zażyczy. Do tego codziennie jak mówił klasyk: "Ja się uczę. Ja się ciąglę uczę." Codzinnie Google wypuszcza wiele poprawek. Ciągle kupuję książki związane z moją branżą. Żeby utrzymać swoje wiadomości muszę być cały czas zorientowany w branży. Nawet lekarze nie muszą przyswajać takiej ilości nowych wiadomości każdego dnia. Tak więc proszę doceniajcie mój zawód i nie podważajcie go mówiąc: "Pan tam kilknie i tu kliknie i Pan chce za to pieniądze?" To się tylko tak wydaje. Jak to mówią: wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Zapraszam do współpracy. Swoje usługi firmuję własnym nazwiskiem i bardzo mi zależy na zadowoleniu moich klientów. Walczymy o wspólne dobro. Pozdrawiam. 

strona internetowa za darmo? Kutno

ZADZWOŃ: 500 381 888

NAPISZ DO MNIE

korzystając z poniższego formularza:

Twój e-mail:

Treść zapytania:

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

DODAJ OPNIĘ O MNIE NA

G O O G L E

Nazwa firmy: Jarosław Michalak

Adres: Tarnowskiego 40/3,
99-300 Kutno

NIP: 7752009183

REGON: 100167820

Nr. konta bankowego ING: 
86 1050 1461 1000 0092 2611 6227
Email: kontakt@jarek-michalak.pl

Tel. 500-381-888

Wpis do CDEiG: zobacz

Jarek Michalak

Od wielu lat zajmuję się: budową stron internetowych, pozycjonowaniem stron internetowych SEO, prowadzeniem kampanii Google Ads, projektowaniem plakatów. Swoje usługi oferuję średnim i małym firmom.

DANE FIRMY: